• BITCOIN/TL
  2149800,659
  % -0,41
 • ETHEREUM/TL
  98732
  % -1,76
 • SOLANA/TL
  5421.89
  % -1,88
 • BITCOIN CASH/TL
  15787.63,580
  % 2,70
 • LITECOIN/TL
  2663.13
  % -1,76
 • AVALANCHE/TL
  1143.2
  % -4,73
 • CARDANO/TL
  15.01
  % -3,71
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,00

FTX Kurucusu SBF, Lüks Dairelerini Hapishane Hücresiyle Değiştirdi

FTX Kurucusu SBF, Lüks Dairelerini Hapishane Hücresiyle Değiştirdi

Bir zamanlar kripto dünyasının harikası olarak anılan Sam Bankman-Fried (SBF), FTX’teki milyarlarca dolarlık dolandırıcılığı yönetmekten mahkum olduktan sonra, lüks dairelerini hapishane hücreleriyle değiştirmek zorunda kaldı.

FTX Kurucusunun MDC Brooklyn’deki Hayatı

Metropolitan Tutukevi (MDC) Brooklyn’in duvarları içinde yapılan bir röportajda, SBF yeni hayatına dair içgörüler paylaştı. Artık lüks içinde yaşamıyor, 35 mahkumun bulunduğu bir yatakhanede yaşıyor ve pirinç, burada bir tür para birimi haline geldi. Filmler izleyerek ve video oyunları oynayarak uyum sağlamaya çalışsa da, geçmişinin hayaleti ve geleceğinin belirsizliği günlerine gölge düşürüyor.

SBF Masumiyetini Koruyor

Masumiyetini koruyan SBF, FTX’in çöküşünü talihsiz piyasa koşullarına ve “kötü hukuki tavsiyelere” bağlıyor. Likidite krizinin ve banka koşusunun rakipler tarafından şiddetlendirildiğini iddia ediyor ve FTX’in başında kalmış olsaydı kurtarılabileceğini öne sürüyor. Ayrıca, Caroline Ellison’un Alameda Research’teki pozisyonuna baskı yapan hukuki danışmanlar tarafından yönlendirildiğini öne sürerken, herhangi bir yasadışı faaliyetten haberdar olduğunu inkar ediyor.

SBF İsmini Temizlemeye Yemin Etti

SBF, kaderine boyun eğmiyor ve 25 yıllık hapis cezasına karşı temyiz yoluyla adını temizlemeye yemin ediyor. Hukuk ekibi, mahkumiyetin eksik bir resme ve aceleye getirilmiş bir iflas sürecine dayandığını, Sullivan & Cromwell’in onu haksız yere hedef aldığını ileri sürüyor.

FTX Çöküşü Kripto Dünyasında Şok Dalgaları Yarattı

FTX’in çöküşünden kaynaklanan sonuçlar, kripto endüstrisi boyunca şok dalgaları gönderdi. Borsa, alacaklılarına ve kullanıcılarına borçlarını ödemek için varlıklarını likide ediyor ve bir zamanlar parlak olan itibarını lekeliyor. Yatırımcılar şimdi temkinli ve tüm kripto piyasası belirsizlik dönemine giriyor.

FTX felaketi ayrıca, benzer felaketleri önlemek için daha sıkı çerçeveler uygulamak üzere hükümetleri harekete geçiren küresel bir düzenleyici inceleme dalgasını tetikledi. SBF adını temizlemek için mücadele ederken ve kripto dünya FTX’in ardından toparlanmaya çalışırken, bu olaylar, kripto para endüstrisinde kontrolsüz hırsın riskleri ve sonuçları hakkında uyarıcı bir öykü olarak hizmet ediyor.