• BITCOIN/TL
  2154230,556
  % -0,08
 • ETHEREUM/TL
  99182
  % -1,27
 • SOLANA/TL
  5515.07
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  15874.21,706
  % 3,26
 • LITECOIN/TL
  2673.69
  % -1,38
 • AVALANCHE/TL
  1155.97
  % -3,67
 • CARDANO/TL
  15.07
  % -3,26
 • TETHER/TL
  32.25
  % 0,04

Donald Trump Kripto Paralara Destek Veriyor, Biden’ı Eleştiriyor

Donald Trump Kripto Paralara Destek Veriyor, Biden’ı Eleştiriyor

Donald Trump, kripto paralara olan desteğini ilan etti ve bu durum hem siyasi hem de kripto topluluklarında büyük yankılar uyandırdı. Mar-a-Lago’da düzenlenen bir mitingde, Trump kendisini açıkça kripto-destekçisi bir aday olarak konumlandırdı ve kendini Başkan Joe Biden ve Demokratlar’dan net bir şekilde ayırdı.

Trump ve Kripto Paralara Destek
Trump’ın kripto paralara olan bu yeni desteği, daha önce dijital paraları “havadan ibaret” olarak eleştirdiği önceki duruşundan önemli bir değişiklik gösteriyor. Şimdi sadece kripto paraları benimsemekle kalmıyor, aynı zamanda aktif olarak tanıtıyor ve hatta kampanyası için kripto para bağışları kabul edeceğine dair söz veriyor.

Trump’ın Kripto Paralar Üzerine Tutkulu Konuşması
Etkinlik sırasında, ateşli destekçileri tarafından çevrilen Donald Trump, kripto para biriminin geleceği üzerine yoğunlaşan tutkulu bir konuşma yaptı. Alanında uzman olmadığını kabul etmesine rağmen, bunları satma konusundaki heyecanını vurgulayarak bu konunun savunucusu olmaya doğru kişi olduğunu ilan etti.

Biden’ın kripto dostu değişiklikler konusunda tereddütler ifade etmesinin aksine, Donald Trump kendisini sektörün ateşli bir savunucusu olarak gösterdi. Biden’ın kripto para birimlerini anlamadığı yönündeki iddialarla dalga geçti ve SEC Başkanı Gary Gensler’ı eleştirerek onların kripto para biriminin büyümesine engel olduğunu öne sürdü.

NFT’lerin Yeniden Canlanışı
Milyarderin mesajının merkezinde, vatansever temalı koleksiyonlarıyla “tekrar popüler hale getirdiği” NFT’lerin yeniden canlanması yer aldı. Yeni bir seri başlatmayı düşünmesine rağmen, Donald Trump, mevcut koleksiyonların değerini koruma gereğini kabul etti, bu da kalabalıktaki yatırımcıların kararlarını düşünmelerine neden oldu.

Trump’ın kripto paralara olan desteği ve NFT’leri tanıtma başarısı, kripto topluluğuna yeni bir heyecan seviyesi getirdi. İddiaları ve vaatleri tartışma konusu olurken, Mar-a-Lago’da kripto para birimi arkasında destek toplama yeteneği, siyaset ile kripto para endüstrisi arasındaki büyüyen kesişmeyi vurguluyor.