• BITCOIN/TL
  2161152,416
  % 0,11
 • ETHEREUM/TL
  99288
  % -1,05
 • SOLANA/TL
  5427.96
  % -2,86
 • BITCOIN CASH/TL
  15833.3,112
  % 3,15
 • LITECOIN/TL
  2668.87
  % -1,26
 • AVALANCHE/TL
  1164.9
  % -2,70
 • CARDANO/TL
  15.21
  % -1,54
 • TETHER/TL
  32.25
  % -0,02

Pantera Capital, TON Blockchain’ine Yatırım Yapıyor

Pantera Capital, TON Blockchain’ine Yatırım Yapıyor

Pantera Capital, kripto girişim sermayesi firması, The Open Network (TON) blockchain’ine yatırım yaparak, Telegram kullanıcılarını hedefleyen bir strateji uyguluyor. İşte bu gelişmenin detayları:

Yatırımın Amacı: Pantera Capital, Telegram ağı içinde yaygın olarak kullanılan TON’un, kripto para birimlerini kitlesel olarak tanıtma kapasitesine sahip olduğuna inanıyor. TON, başlangıçta Telegram mesajlaşma platformu tarafından tasarlanmış bir Katman 1 blockchain ağıdır ve açık kaynak topluluğu tarafından devam ettirilmektedir.

Yeni Gelişmeler: Şubat ayında, Telegram, kanal sahipleriyle reklam gelirini paylaşmayı ve Toncoin (TON) token kullanarak ödüller ödemeyi planladığını açıklamıştı. Telegram bu planı yakın zamanda uygulamaya koydu ve kullanıcıların platform içinde reklam satın almasına izin verdi.

Uygulamalar ve Potansiyel: Telegram’ın aylık 900 milyon aktif kullanıcısı ve kanallarda aylık 1 trilyon görüntülenme ile TON, kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesini sağlayabilir. Ayrıca, Telegram kullanıcıları artık TON ağı üzerinden birbirlerine USDT (Tether) stablecoin ödemeleri yapmaya başlayabilir.

Teknolojik İlerlemeler: TON ağı, kullanıcılar arası işlemler için yaklaşık 0.10 dolar sabit ücretle, diğer kripto ödeme platformlarına göre %66 daha ucuz işlem yapma imkanı sunuyor. Ayrıca, banka transferleri ve borsalar da dahil olmak üzere yerleşik on-ramp ve off-ramp’ler erişimi kolaylaştırmak için sunuluyor.

Piyasa Pozisyonu ve Gelecek Hedefler: Pantera Capital’in yatırımı, TON’un kısa sürede kripto para piyasasının 10. en büyük kripto parası haline gelmesine yardımcı oldu ve piyasa değeri 16.8 milyar dolar olarak belirlendi. TON, yayımlanma zamanında yaklaşık 4.80 dolardan işlem görüyordu.
Pantera Capital’in bu hamlesi, TON’un ve genel olarak Telegram kullanıcı tabanının, yeni özellikler ve ekosistemlerin benimsenmesine tanık olma konusundaki heyecanını artırıyor. Bu yatırım, aynı zamanda, firmanın blockchain alanındaki başlangıçlara ve erken aşama tokenlere olan bağlılığını pekiştiriyor. Pantera, ayrıca, yeni bir 1.25 milyar dolarlık fon toplamak için çalışmalarını sürdürüyor ve bu fon, startup eşitliklerine ve çeşitli varlıklara yatırım yapmayı amaçlıyor.